Дно пробите: Ціна російського газу впала нижче від найнижчої межі

22

Май 2020

Дно пробите: Ціна російського газу впала нижче від найнижчої межі

; Коментировать

Падіння ціни природного газу до $ 34 за тисячу кубометрів — катастрофічне для газодобувної галузі Росії.

На голландськійї біржі TTF спотова ціна газу, тобто — припускає укладення контракту з поставкою "на наступний день", знизилася 21 травня на 19% — з $ 45 до $ 34 за тисячу кубометрів, передають з посиланням на росЗМІ.

У Росії це навіть не ціна газу, а, як кажуть фахівці, "на свердловині", складова $ 36,8 за тисячу кубів. І за цією ціною газ в РФ продають тільки в одному регіоні — в Ямало-Ненецькому автономному окрузі, видобувному газ, що відпускається промисловим підприємствам за регульованою ціною.

Об этом сообщает Преступная Россия

На хабі в австрійському Баумгартені, найбільш наближеному до Росії газовому вузлі, ціна газу 22 травня складає $ 53 за тисячу кубометрів, і добове падіння ціни там склало $ 10. За даними ЗМІ, мінімальна ціна, по якій Газпрому рентабельно продавати газ до Європи — $ 100 за тисячу кубометрів. У цій ціні: $ 13 — безпосередньо собівартість видобутку, $ 14 — податок на видобуток корисних копалин, $ 27 — вартість транспортування територією РФ, мінімум $ 20 — вартість транспортування до споживачів в Європі. Разом виходить $ 70 плюс мито.

Експерти відзначають, що нинішня ціна на природний газ набагато нижче рівня беззбитковості будь-якого постачальника. Основна причина цього — значне скорочення обсягів споживання газу через загальний спад в економіці.

Наслідком скорочення попиту стали значні непродані надлишки скрапленого газу, що в підсумку і обвалило ціну. На думку аналітиків, рекордно низькі ціни можна пояснити ще й "тимчасовими технічними нюансами", наприклад, продажем газу трейдерами через неможливість знайти (або платити занадто високу ціну за) зберігання.Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Джерело статті: “https://ustymenkooleh.patrioty.org.ua/blogs/dno-probyte-tsina-rosiiskoho-hazu-vpala-nyzhche-vid-nainyzhchoi-mezhi-329028.html”

Опубликовано в Украина

Оставить комментарий