Дві книгарні у Луцьку можуть отримати право фактично безкоштовної оренди приміщення

22

Янв 2015

Дві книгарні у Луцьку можуть отримати право фактично безкоштовної оренди приміщення

; Коментировать

Луцькі книжкові магазини «Освіта» та «Планета» платитимуть за оренду приміщення лише 1 гривню на рік. Про це стало відомо сьогодні, 22 січня, під час засідання постійної комісії міської ради з питань торгівлі, послуг та розвитку підприємництва.

Про надання пільг по орендній платі за нежитлові приміщення, що на проспекті Волі, 8 підприємству «Освіта» та торгово-виробничому підприємству «Планета» доповіла начальник відділу управління майном міської комунальної власності  міської ради Алла Грабко.

За словами чиновниці обидві книгарні займають сусідні приміщення, які належать до комунальної власності обласної ради. «Планета» займає площу 93,7 квадратних метрів, «Освіта» – 172,4 квадратних метрів.

Алла Грабко розповіла, що магазин «Освіта» реалізує переважно художню літературу, натомість «Планета» - наукову, втім більшість представлених книг – україномовні.

Вартість оренди приміщення для магазину «Планета» становить 2370 гривень на місяць, відповідно для «Освіти» вартість є вдвічі більшою.

Обидва підприємства вже мали пільгу на зменшення вартості орендної плати до 1 гривні на рік. Тож депутат Богдан Шиба звернувся із проханням продовжити термін дії пільг для цих книгарень.

Депутат Юрій Вега пригадав, що умовою для надання пільг цим підприємствам була реалізація ними переважно україномовної літератури, тому необхідно перевірити режим виконання цієї умови.

Втім, Алла Грабко запевнила, що книжкові магазини дотримуються умови і близько 75% представлених книг на полицях книгарень є україномовними.

Роман Романюк своєю чергою зауважив, що потрібно перевірити, скільки подібних магазинів  у Луцьку і чи не потрібно і їм надати такі ж пільги для рівних умов ведення бізнесу.

«Зовсім небагато подібних магазинів є в Луцьку, тому потрібно стимулювати книгочитання, оскільки це розвиток культури від меншого до найстаршого. Потрібно надати більші можливості розвиватись і працювати подібним структурам. Можливо, люди не знають, що ми можемо надати такі пільги. Потрібно підтримувати всіх», - підкреслив обранець громади.

Втім, начальник відділу управління майном міської комунальної власності запевнила, що лише дві книгарні використовують комунальні приміщення.

Зрештою, члени комісії підтримали проект рішення про надання пільг книжковим крамницям більшістю голосів. Остаточне рішення прийме сесія міської ради.

http://slovovolyni.com/ukr/volyn/31140/

Опубликовано в Луцк

Оставить комментарий